Lista aktualności Lista aktualności

DAR SERCA PONOWNE W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

      Leśnicy ze Szczecinka oraz Służba Więzienna z Czarnego tym razem przygotowały dzieciom wielki koncert charytatywny oraz moc prezentów od gwiazd sportu. Były medale dla najdzielniejszych pacjentów (po przeszczepach), piłki i koszulki z podpisem Marcina Gortata, plecaki z wyposażeniem sportowym z Fundacji "Orły Sportu" i ponad 120 toreb z leśnymi upominkami od leśników z RDLP w Szczecinku i funkcjonariuszy SW w Czarnem. Plakat w anty ramie Reprezentacji Polski w koszykówce został oficjalnie przekazany przez mł. chor. Cezarego Sierzputowskiego na ręce Pani Małgorzaty Syczewskiej, Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka. 
      Przed koncertem mundurowi udekorowali salę ponad dwustoma balonami tak, by na koncercie mali bohaterowie czuli się trochę jak w wesołym miasteczku. 
      Pięknym otwarciem koncertu był występ Zuzi Soćko, młodej piosenkarki, która przygotowuje się do nowej edycji The Voice Kids. Zuzia zaśpiewała min. piosenki Margaret. Po Zuzi na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Dawid Kwiatkowski, który wykonał swoje utwory w wersji angielskiej z najnowszej płyty. Koncert Dawida był niespodzianką, więc reakcja dzieci była bardzo głośna i emocjonalna. Największy aplauz wzbudziło wykonanie przez piosenkarza swojego ostatni hitu pt. "Jesteś". Juror ostatniej edycji The Voice Kids nie krył wzruszenia ze spotkania ze swoimi fanami w CDZ i zapowiedział przygotowanie filmu z tego wydarzenia. 
      Na deser znane i melodyjne piosenki zagrała Ela Stasiuk z zespołem. Rodowita mieszkanka Szczecinka, finalistka Must Be The Music, która zaprezentowała się na imprezie promocyjnej RDLP w Szczecinku "Dary Lasu" we wrześniu ubiegłego roku, do CZD nie przyjechała sama. Wraz z zespołem piosenkarce udało się zaprosić dzieci do wspólnego śpiewania. Dzieci doskonale znały utwory i wspólny śpiew sprawiał im wielką radość. Wyrazem tej radości były latające po całej auli koncertowej balony. Gra w odbijanie balonów udzieliła się wszystkim, także dyrekcji szpitala, leśnikom i funkcjonariuszom. 
      Na wielki finał dzieci otrzymały od przedstawicieli LP i SW prezenty. Darami z nadleśnictwa RDLP w Szczecinku udało się obdzielić wszystkie dzieci. Artyści, którzy wystąpili charytatywnie otrzymali specjalne wyróżnienia "Specjalne podziękowanie osobie czyniącej dobro". A także nagrody niespodzianki. Dawid Kwiatkowski otrzymał srebrną spinkę SW, Elżbieta Stasiuk i Zuzia Soćko srebrną biżuterię. Suweniry wręczyli rzecznicy LP i SW: Anna Malinowska i por. Aleksander Czyżowicz.
      Dyrekcja CZD oraz organizatorzy koncertu, już planują kolejną odsłonę akcji "Dar Serca". Tym razem będzie to koncert połączony z piknikiem z okazji dnia dziecka. Uchylając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, że niektórych artystów usłyszymy ponownie, ale szykuje się niespodzianka, bo swój udział wstępnie zapowiedziała Arka Noego. W przygotowaniu są także inne niespodzianki. 
      Pobyt u dzieci w CZD to doświadczenie bardzo szczególne. W codziennym zabieganiu o sprawy, które wydają się ważne a czasem potrafią przysłonić nam prawdziwe dobro i wartości największe spotkanie z dzieckiem, które na co dzień walczy z chorobą budzi do refleksji. Pozwala zrozumieć, że życie posiada inny wymiar, który odkrywamy dopiero w cierpieniu. To spotkanie z małymi bohaterami dla leśników i funkcjonariuszy jest swoistą inspiracją do zaangażowania na rzecz niesienia pomocy innym. 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku