Lista aktualności Lista aktualności

NADLEŚNICTWO SZCZECINEK Z NOWĄ SIEDZIBĄ

      Inwestycja, której budowa rozpoczęła się pod koniec marca 2016 jest już oficjalnie otwarta. Budynek jest dwukondygnacyjnym biurowcem łamanym w literę "L". Wykonany został w technologii tradycyjnej - prosta architektura i funkcjonalna konstrukcja. W budynku znalazły się pomieszczenia biurowe, sanitarne, socjalne i zaplecza technicznego. Nowa siedziba bardzo dobrze spełnia wymagania związane z charakterem pracy wykonywanej na co dzień przez szczecineckich leśników. W pobliżu znajdują się parking i garaże na samochody służbowe. Całość ogrodzona jest drewnem z klinkieru. Do siedziby można wjechać od strony ulicy Myśliwskiej i Polnej. Była siedziba nadleśnictwa została wystawiona do sprzedaży.

      Na oficjalnym otwarciu nowej siedziby obecne było kierownictwo RDLP w Szczecinku i kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych.

      Uroczystość miała charakter świąteczny stąd obecność i błogosławieństwo kapelana leśników. Rozpoczęło się od przecięcia wstęgi – w tym przypadku za nożyce posłużyła mała podręczna siekierka a za wstęgę łańcuch z gałązek świerka. Były życzenia przy opłatku i projekcja filmu o choince. Otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Szczecinek stało się także okazją do podsumowań, wspomnień nieobecnych już pracowników nadleśnictwa i do planów związanych z nadchodzącym nowym rokiem.

 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku