Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

"LASY" - BIULETYN NR 1 2019

"LASY" - BIULETYN NR 1 2019

Biuletyn "Lasy" to bezpłatny dwumiesięcznik wydawany przez RDLP w Szczecinku, w którym informujemy o pracy i działaniach leśników z terenu naszej dyrekcji. Ukazuje się w nakładzie 2500 egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek orgaizacyjnych RDLP w Szczecinku i do instytucji państowych w naszym regionie.

Kierowany jest głównie do miłośników lasów oraz do tych, którzy chcą bliżej zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez LP. 

Znajdziemy w nim informacje z zakresu gospodarki leśnej i edukacji, turystyki i ochrony przyrody a także o realizowanych obecnie na naszym terenie projektach rozwojowych LP. 

 

 

Zespół redakcyjny: 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy, Ferdynand Bejger - gł. spec. SL, Wioletta Bieniek - sp. ds. promocji i edukacji leśnej, Maciej Wiórek - spec. ds. infrastruktury leśnej 

Kontakt:

e-mail: marek.stasiuk@szczecinek.lasy.gov.pl