Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

STRAŻNICY LEŚNI URATOWALI KOBIETĘ

STRAŻNICY LEŚNI URATOWALI KOBIETĘ

      Wczoraj (4.03.2019) od godziny 15:00 rodzina poszukiwała 83 letnią mieszkankę gm.Borzytuchom. O godzinie 22:00 zgłoszono jej zaginięcie w KPP w Bytowie. Do poszukiwań włączyły się, oprócz policji, straż pożarna (OSP i PSP) oraz Straż Leśna z Nadleśnictwa Bytów.
O godzinie 4:10 strażnicy leśni Olech Sinkiewicz i Tadeusz Talewski odnaleźli przy pomocy kamery termowizyjnej poszukiwaną osobę na obszarze leśnym ok. 1,5 km od miejscowości Krosnowo (gm. Borzytuchom).
      Wg informacji z policji, poszukiwana kobieta była w stanie silnego wychłodzenia, w miejscu, w którym bez pomocy sprzętu termowizyjnego nie było szans na odnalezienie. W ubiegłym roku na terenie Nadleśnictwa Bytów odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych polegające na koordynacji działań przy poszukiwaniu osób zaginionych na obszarach leśnych. Dzięki tego typu działaniom możemy dołożyć cegiełkę na rzecz lokalnej społeczności i być skutecznymi uczestnikami akcji ratowniczej.

info. Daniel Lemke - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytów

 

      Naszym strażnikom leśnym gratulujemy i cieszymy się bardzo, że ich doświadczenie i profesjonalne podejście do poszukiwań przyniosły efekty i wszystko skończyło się szczęśliwie.