Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

X Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej

W dniu 8 listopada br. odbyły się X Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej o Puchar Dyrektora Generalnego LP. RDLP w Szczecinku reprezentowali: Robert Szostak, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gościno, Jacek Bukowski, strażnik leśny w Nadleśnictwie Gościno i Grzegorz Gulbas, strażnik leśny w Nadleśnictwie Świdwin. Zawody odbyły się na strzelnicy Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu k. Tucholi, na terenie Nadleśnictwa Tuchola, RDLP w Toruniu. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach strzeleckich, w strzelaniu statycznym i dynamicznym.

Najlepszy indywidualny wynik z naszych reprezentantów osiągnął Robert Szostak, zajmując 1 miejsce w strzelaniu statycznym (94 punkty na 100 możliwych), 17 miejsce w strzelaniu dynamicznym, a w łącznej klasyfikacji, na najlepszego zawodnika Mistrzostw (strzelanie statyczne i dynamiczne), zajął 3 miejsce. Grzegorz Gulbas zajął odpowiednio – 31, 12 i łącznie – 18 miejsce, a Jacek Bukowski – 33, 23 i łącznie – 30 miejsce. W klasyfikacji zespołowej RDLP w Szczecinku zajęła 5 miejsce, na 17 startujących zespołów, uzyskując 117 punktów. Zgodnie z obowiązującą klasyfikacją, w trakcie tych zawodów, przydzielane punkty były równe zajętemu miejscu, np. 1 miejsce – 1 pkt, 10 miejsce – 10 punktów, w związku z tym osoba, która osiągnęła najmniejszą ilość punktów za zajęte miejsce, wygrywała zawody. Zwyciężył zespół reprezentujący RDLP w Gdańsku (66 pkt.), przed RDLP w Pile (82 pkt.) i RDLP w Poznaniu (93 pkt.).

Maksymilian Sierpiński - kierownik Zespołu ds. Ochrony Mienia, Obronności, Promocji i Mediów