Aktualności Aktualności

LEŚNE OSOCZE LEŚNA KREW W NADLEŚNICTWIE OSUSZNICA

Lasy Państwowe we współpracy z Narodowym Centrum Krwi organizują akcję oddawania krwi i jej składników oraz osocza od ozdrowieńców po COVID-19. Akcja rozpoczęła się 27 stycznia i potrwa do końca tego roku.

We wszystkich dyrekcjach regionalnych, w centrach krwiodawstwa brakuje krwi i jej składników. Zapasy tej życiodajnej substancji są na wyczerpaniu, brakuje nie tylko krwi tych najrzadszych grup, ale często także tych najpopularniejszych. Krew jest potrzebna cały rok. Od jej dostępności często zależy ludzkie życie i zdrowie. Dlatego tak ważne jest odbudowanie stanu jej zapasów sprzed pandemii. Rośnie także zapotrzebowanie na osocze od ozdrowieńców, które łagodzi objawy choroby.

Pracownicy z Nadleśnictwa Osusznica wzięli udział w ogólnopolskiej akcji. W piątek 24 września br. pod siedzibą nadleśnictwa zaparkował mobilny pobór krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II  Słupsku.

W ramach II akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Osusznica krew oddało 18 osób o łącznej ilości 7 850 ml krwi pełnej. Razem w ramach akcji oddano 19 550,00 ml krwi.

Krew oddawali pracownicy Nadleśnictwa Osusznica, goście z Nadleśnictwa Przymuszewo, Niedźwiady, pracownicy Urzędu Gminy w Lipnicy i policjanci z Posterunku Policji z Lipnicy.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy chętni. Wystarczy przy rejestracji przed donacją w dowolnym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podać hasło akcji "Leśne osocze, Leśna Krew".

Krwi w magazynach jest bardzo mało, a potrzebujących dużo - dlatego wszystkie "żyły" na pokład. Każdy, kto może niech dzieli się tym bezcennym darem. Warto pomagać.

 

 

Krzysztof Połczyński - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Osusznica