Aktualności Aktualności

POSADZILI STUMILOWY LAS

Dzieci z przedszkola "MIŚ" gościły w leśnictwie Spore. Powodem wizyty były obchody Dnia Drzewa, oraz przypadajaca akurat 95 rocznica urodzin najsłynniejszego z misiów - Kubusia Puchatka.

Z tej okazji dzieci ze szczecineckiego przedszkola, któremu patronuje miś, skorzystały z naszego zaproszenia i własnoręcznie posadziły kawał najprawdziwszego "Stumilowego Lasu".

Wspołnie z pracownikami zakładu usług leśnych i dziećmi posadziliśmy blisko 1000 sadzonek buka, które uodpornią rosnący tu do tej pory sosnowy las. Za kilkadziesiąt lat to dzieci i wnuki dzisiejszych przedszkolaków będą korzystały z posadzonych dziś buków, bo przecież w przyszłości wyrosną z nich dorodne, okazałe drzewa.

Sadzenie "Stumilowego Lasu" upamiętania pamiątkowa tablica, którą dzieci wkopały wspólnie z leśnikami. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek - kiełbaski z ogniska i rozgrzewającą, a aromatyczną malinową herbatę.

Mamy nadzieję, że akcja sadzenia "Stumilowego Lasu" na dobre wpisze się w kalendarz ekologicznych imprez Szczecinka. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę dzieci, bo takiej ilości Czerwonych Kapturków nasze lasy jeszcze nie widziały!

 

Katarzyna Klimek - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Szczecinek