Aktualności Aktualności

XXI RAJD DO WIELOWIEKOWYCH DĘBÓW

Rajdy rowerowe to doskonała szansa na przygodę i wspólne spędzenie czasu. Lasów nie brakuje i pięknych terenów. Można podziwiać wspaniałe widoki i budować zdrowie.

W dniu 19 sierpnia 2021 roku odbył się XXI Rajd Rowerowo-Pieszy do Wielowiekowych Dębów w Gminie Ustronie Morskie. Został on zorganizowany przez Nadleśnictwo Gościno oraz Urząd Gminy Ustronie Morskie. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 60 uczestników. Główny etap rajdu kończył się przy „Bolesławie”. Na ww. wydarzenie można było dojechać rowerem, ustrońską ciuchcią lub na pieszo. Przed wyjazdem odbyło się znakowanie rowerów. Trasę zabezpieczali ustrońscy policjanci.

Dąb „Bolesław” rósł na terenie Leśnictwa Bagicz. Zyskał on swoją nazwę w dniu 19 sierpnia 2000 roku dla uczczenia króla polskiego Bolesława Chrobrego i jego historycznej zasługi w dziele utworzenia w roku 1000 Biskupstwa w Kołobrzegu. Mimo iż runął podczas wichury w 2016 roku nadal budzi podziw.

Na miejscu na gości czekały liczne atrakcje m.in. koło fortuny, leśna krzyżówka, zabawy sportowe, rozpoznawanie gatunków drzew i tropów zwierząt, poczęstunek oraz materiały edukacyjne, których celem było kreowanie proekologicznych postaw wobec przyrody . Uczestnicy bawili się podczas gier i konkursów, wysłuchali prelekcji dotyczącej Dębów i historii Gminy Ustronie Morskie. Każdy miał możliwość uczestniczyć w gimnastyce wśród drzew. Na koniec odbył się quiz "Echa leśne", w którym 10 najlepszych uczestników otrzymało karty podarunkowe o wartości 100 zł każda.  Nadleśnictwo otrzymało dofinansowanie na przeprowadzenie wydarzenia w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej społeczeństwa i promocji Lasów Państwowych z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla naszego regionu. Dziękujemy Gminie Ustronie Morskie za owocną współpracę a gościom za udział. Mamy nadzieje, że spotkamy się za rok.

 

Anna Kurpiewska - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gościno