Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Były ciepłe życzenia, kwiaty, łzy wzruszenia i mnóstwo wspomnień

Były ciepłe życzenia, kwiaty, łzy wzruszenia i mnóstwo wspomnień

Po 38 latach pracy w Lasach Państwowych Pan Stefan Ryder, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerczyna, odszedł w dniu 15 stycznia br. na zasłużoną emeryturę. Uroczyste pożegnanie przy udziale Sławomira Cichonia, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, odbyło się w siedzibie nadleśnictwa. Były ciepłe życzenia, piękne kwiaty, łzy wzruszenia i mnóstwo wspomnień …

     Pan Stefan rozpoczął swoją pracę w Lasach Państwowych po ukończeniu Wydziału Leśnego Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie w 1972 roku na stanowisku stażysty w Nadleśnictwie Piława.
     W 1975 roku zmienił miejsce pracy na Nadleśnictwo Dretyń, w którym pracował na stanowisku adiunkta ds. technologicznych do roku 1979, kiedy to przeszedł do Nadleśnictwa Złocieniec na stanowisko zastępcy nadleśniczego.
     Od roku 1987, nieprzerwanie przez 26 lat, do dnia przejścia na emeryturę pracował na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Świerczyna. Ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Produkcyjności Lasu na SGGW w Warszawie. Odznaczony został między innymi: Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaka „Zasłużony dla Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego", srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa".

     Życzymy dużo zdrowia i radości na nowej drodze życia.

     Do czasu powołania nowego nadleśniczego obowiązki pełnił będzie Pan Daniel Grodziński, dotychczasowy Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Świerczyna

     Jarosław Przygodzki
     rzecznik prasowy
     RDLP w Szczecinku