Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Leśnicy na "Pikniku Wiejskim"

Leśnicy na "Pikniku Wiejskim"

W ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjno-edukacyjnej „Lasy Państwowe. Zapraszamy.”, uczestniczyliśmy w „Pikniku Wiejskim”, zorganizowanym przez Starostę Powiatu Szczecineckiego. „Piknik” odbył się w dniu 15 września br., na terenie Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku – Świątkach.

     Podobnie, jak w poprzednich latach, stoisko leśne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i było przez cały czas oblegane. Dzieci, młodzież, a i również dorośli, chętnie rozwiązywali zagadki, wykazując się dobrą znajomością problematyki leśnej. Nasze wydawnictwa „Przewodnik turystyczny", „Poradnik Leśnego Wędrowca", „Zapraszamy do czystego lasu" były wręcz rozchwytywane. Równie dużym powodzeniem cieszyły się pozostałe wydawnictwa Nadleśnictw Czarnobór, Szczecinek i Warcino. Ubrania i buty, oferowane przez ZSLP w Białogardzie, znalazły wielu nabywców. Dodatkową atrakcją stoiska była pustułka oraz posokowiec bawarski. Zwiedzający burzliwymi oklaskami nagradzali muzykę myśliwską w wykonaniu pracowników RDLP w Szczecinku.
      Korzystając z tak licznego audytorium promowaliśmy ponadto dziczyznę, jako ekologiczny produkt regionalny, m.in. pieczony dzik stanowił główną nagrodę w jednym z organizowanych konkursów.