Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

O pierwszą rakietę regionalnej - mistrzostwa w tenisie stołowym

O pierwszą rakietę regionalnej - mistrzostwa w tenisie stołowym

Długo trzeba było czekać. Pandemia, izolacja społeczna i lockdown. Mistrzostwa przekładano kilka razy. Wreszcie się udało i pracownicy RDLP w Szczecinku mogli skrzyżować rakiety o puchar swojego dyrektora Łukasza Maciejunas, który objął zawody patronatem. Tradycyjnie gospodarzem mistrzostw zostało Nadleśnictwo Karnieszewice a XXIII turnie rozegrano na hali sportowej w Sianowie.

Nie da się zrobić formy na playstation. Tenis stołowy wymaga kondycji i samodyscypliny w szlifowaniu umiejętności - mówił przed otwarciem mistrzostw szef sztabu organizacyjnego Zbigiew Kuszlewicz.

Cieszę się, że możemy dziś rywalizować w mojej ulubionej dyscyplinie. Duch sportu zwyciężył - dodaje z-ca nadleśniczego Małgorzata Rokicka.

 

Zawody otworzył z-ca dyrektora ds. ekonomicznych Lech Radowski, który życzył graczom jak najlepszych osiągnieć wskazując, że liczy na dobrą reprezentację w zawodach ogólnopolskich. Po oficjalnym otwarciu i losowaniach zawodnicy zaprezentowali swoje drużyny. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze wymiany piłki w rozgrzewce a następnie mecze o stawkę.

Między sobą zmierzyli się pracownicy nadleśnictw Manowo, Karnieszewice, Miastko, Warcino, Czaplinek, Bytów, Szczecinek, Sławno, Czarne Człuchowskie, Dretyń oraz TL w Warcinie. Rywalizacji była zacięta a mistrzostwa przyniosły kilka niespodzianek.

W kategorii open doszło do detronizacji wieloletniego lidera Andrzeja Świerczka z Nadleśnictwa Kamieszewice, który ze względu na zły stan zdrowotny nie rozegrał pojedynku finałowego. Tak więc Mistrzem RDLP w tej kategorii został Sebastian Rosołowski, reprezentujący Nadleśnictwo Manowo. Miejsce trzecie zajął Kamil Sztobnicki z Nadleśnictwa Miastko.

W tym roku największe emocje wywołała kategoria pań. Tytuł mistrzowski utrzymała Aleksandra Dolak z Nadleśnictwa Szczecinek. Miejsca II i III zdobyły reprezentantki Nadleśnictwa Kamieszewice, w kolejności Justyna Czapiewska i Jadwiga Roganowska.

W kategorii kadry kierowniczej liderem pozostał Sylwester Kupczyk z Nadleśnictwa Sławno. Miejsce drugie zdobył Daniel Lemke z Nadleśnictwa Czaplinek, a trzecią lokatę zajął Marcin Kowalski z Nadleśnictwa Czarne.

Dużo emocji towarzyszyło też grom podwójnym. Para deblowa A. Świerczek i Z. Kuszlewicz z N. Kamieszewice, zdobyła tytuł mistrzowski w tej kategorii. Srebro wywalczyli Majewski M. z Pawłem Sztobnickim, a miejsce trzecie zdobyli S. Rosołowski i Paweł Trepka, reprezentujący Nadleśnictwo Manowo.

Kategoria drużynowa, będąca podsumowaniem osiągnięć wszystkich kategorii, zakończyła się zwycięstwem Nadleśnictwa Miastko, które reprezentowali Janusz Szreder, Kamil Sztobnicki, Paweł Sztobnicki i Marcin Majewski, ze zdobyczą 121 punktów. Miejsce drugie uzyskała drużynar Nadleśnictwa Kamieszewice, w której punktowali: Justyna Czapiewska, Andrzej Świerczek, Zbigniew Kuszlewicz i Andrzej Łuczak, zdobywając 115 punktów. Miejsce trzecie z dorobkiem 93 punktowym zajęła reprezentacja Nadleśnictwa Bytów, którą w składzie: Jarosław Góra, Mariusz Wiłimowicz i Paweł Wolski.Podczas ceremonii podsumowania mistrzostw, w której uczestniczyła Z-ca Nadleśniczego N. Kamieszewice Małgorzata Rokicka, został doceniony wysiłek organizacyjny oraz dziesięciogodzinny maraton przy stołach tenisowych, wymuszony rozegraniem zawodów w jednym dniu, ze względu na trwającą pandemię, związaną z COVID-19. Dzięki przygotowaniu okolicznościowych zestawów wraz z nagrodami, ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów, żaden z zawodników nie opuścił hali sportowej bez pamiątki.

Obecnie czekamy na rozgrywki krajowe, do których z naszej dyrekcji zakwalifikowali się z pierwszych lokat: czworo z kategorii open, dwie panie ze swojej kategorii oraz dwaj panowie nadleśniczowie z kategorii kadry kierowniczej.

Po jednorocznej przerwie rozgrywek krajowych, w tym roku Mistrzostwa Polski Leśników zaplanowano w dniach 25 - 28 sierpnia na terenie RDLP w Krośnie. Liczymy na to, iż pora letnia umożliwi organizację zawodów.

 

Nadleśnictwo Karnieszewice