Asset Publisher Asset Publisher

Back

NOWE MIEJSCA NA OGNISKA - NADLEŚNICTWO CZAPLINEK

NOWE MIEJSCA NA OGNISKA - NADLEŚNICTWO CZAPLINEK

Nadleśnictwo Czaplinek wychodząc naprzeciw oczekiwaniom braci żeglarskiej oraz wszystkich tych, którzy chcą spędzić czas na łonie natury, czy zanocować w lesie pod gwiazdami, udostępnia miejsca do rozpalenia ogniska oraz bushcraftu.

Przy wsparciu Gminy Czaplinek, Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego, ZGK Czaplinek, OSP Czaplinek, OSP Kluczewo, Szymona Pastuszka i Tomasza Grabowca, utworzonych zostanie 12 miejsc wypoczynku nad brzegiem jeziora Drawsko.
Zapraszamy chętnych wolontariuszy do wspólnych prac przy realizacji tego projektu w dniach 24-26 maja 2021 r. Będziemy przygotowywać miejsca na ogniska, porządkować teren, a na zakończenie każdego dnia przewiduje się ognisko z kiełbaskami.

Wszystkich chętnych zapraszamy o zapisanie się do udziału w akcji pod numerem telefonu 510 086 870. Dzieci i młodzież do lat 18 może uczestniczyć w akcji z opiekunem prawnym. Można zapisać się na dowolny dzień.

Transport zapisanych osób będzie odbywał się z Ośrodka Sportów Wodnych w dniach 24, 25, 26 maja o godzinie 16:00. Uczestnictwo w akcji będzie okazją do krótkiego rejsu stateczkiem Perkoz lub inną łodzią po jeziorze Drawsko.

Serdecznie zapraszamy.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób: wolontariuszy, członków Bractwa Zeglarskiego, pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwa udało nam się zrealizować pierwszy etap tworzenia miejsc na ogniska. Dostarczyliśmy wszędzie kamień, oczyściliśmy teren i wymurowaliśmy paleniska. W następnym tygodniu będziemy kontynuować prace.

Autor: Tomasz Lubczyński - specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu i nasiennictwa Nadleśnictwa Czaplinek, Katarzyna Kibitlewska - kierownik Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji