Galeria zdjęć

Kronika fotograficzna "Przebudowa z rozbudową budynku biurowego "C' i przebudowa budynku "B" biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku". Rozpoczęcie prac - IV kwartał 2013 roku. Wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane "S-Bud" z Człuchowa.

Historia

Po drugiej wojnie światowej Pomorze Środkowe znalazło się w granicach państwa polskiego. Rok 1945 otwiera nową kartę w dziejach tej ziemi. Lasy stały się własnością Skarbu Państwa, administrowaną przez organizację gospodarczą Lasy Państwowe. Szczecinek, w którym od po-czątku mieściła się siedziba Dyrekcji Lasów Państwowych Okręgu Bałtyckiego, został zdobyty 27 lutego 1945 roku, przez wojska radzieckie - 32 Dywizję Kawaleryjską Gwardii, pod dowódz-twem gen. Kałużnego. 28 lutego miasto było wolne. Ziemia pomorska była zniszczona i wylud-niona, a wycofujący się Niemcy usunęli wszystko, co tylko możliwe; ludność cywilną ewakuo-wali, inwentarz żywy wywieźli lub zlikwidowali. Polakom, przeżywającym radość wyzwolenia, towarzyszyła równocześnie świadomość ogromu pracy, która ich czeka przy zagospodarowaniu i odbudowie tych terenów.

Organizacja dyrekcji

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku jest jedną z siedemnastu dyrekcji powołanych na mocy ustawy o lasach z dnia 28 września 1991r. (tekst jednolity Dz.U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 z późn. zm.), wchodzących w skład Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Respiratory od leśników dla szpitala

Respiratory od leśników dla szpitala

Czas pandemii to nowa i trudna sytucja dla każdego a szczególnie dla służby zdrowia. Każdego dnia ratownicy medyczni, lekarze i pielęgnairki podejmują wysiłek walki o ludzkie życie. W duchu solidarności i odpowiedzialności społecznej z pomocą medykom przychodzą także leśnicy, którzy wspierają szpitale zaopatrując w niezbędny sprzęt. 

Leśnicy z terenu szczecineckiej dyrekcji włączyli się w pomoc dla służby zdrowia.

Zdajemy sobie sprawę, że czas pandemii to nowa i trudna sytuacja dla każdego, a szczególnie dla placówek ochrony zdrowia i osób tam pracujących – mówią.

Pierwsza pomoc dla szczecineckiego szpitala trafiła od RDLP w Szczecinku już w maju. Wówczas zakupiono respirator mobilny i – dzięki spontanicznej zbiórce pracowników – dwa kardiomonitory.

Szczecinecki szpital, jak niemal wszystkie w kraju, odnotowuje wzrost zakażeń, których skutki bywają bardzo ciężkie, dlatego zakup respiratorów dla szpitali jest niezbędny.

W obliczu tak wielu chorych szczecinecki starosta ponownie zwrócił się z prośbą do dyrektora RDLP w Szczecinku Łukasza Maciejunas o wsparcie dla miejskiego szpitala. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Zakupiono dwa respiratory stacjonarne o wartości 200 tys. zł. Sprzęt trafił już na oddział intensywnej terapii i posłuży chorym znajdującym się w zagrożeniu życia.

Współpraca RDLP w Szczecinku z samorządem od lat układa się dobrze. Wspólne działania mają na celu wspieranie lokalnego społeczeństwa, zwłaszcza, gdy wszyscy zmagamy się z niebezpieczeństwem.

* * *

RDLP w Szczecinku przygotowała także wideo poradnik dla odwiedzających las w czasie pandemii. Poradnik pokazuje jak zachować zasady bezpieczeństwa zwązane z covid19 będąc w lesie.

filmy do obejrzenia pod linkiem: 

Respiratory dla szpitala -

https://www.youtube.com/watch?v=I8cvDWw5iOo&t=1s  

Poradnik -

https://www.youtube.com/watch?v=vB8J31lLEa8 

 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku