Galerie zdjęć Galerie zdjęć

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

DARY LASU JUŻ PO RAZ PIĄTY. CO NAS CZEKA NA IMPREZIE

DARY LASU JUŻ PO RAZ PIĄTY. CO NAS CZEKA NA IMPREZIE

W tym roku piąta już edycja "Dary Lasu" odbędzie się w Szczecinku we wrześniu. Wystąpią między innymi Patrycja Markowska i Daria Marx. Leśnicy przygotowali szeroką gamę atrakcji, które mają za zadanie zaangażować uczestników tak, by mogli lepiej poznać funkcjonowanie lasu. Imprezie przyświeca hasło "interaktywne społeczeństwo". Dlatego główny nacisk wydarzenia to warsztaty i aktywność.

“Dary Lasu - Interaktywne społeczeństwo”, odbędzie się 3 września na placu koncertowym na os. Zachód. Stoiska wystawiennicze będą gotowe już od godz. 11.00. Start imprezy o godzinie 12.00.

Organizatorzy przygotowali między innymi warsztaty wikliniarskie, warsztaty budowania instrumentów etnicznych, warsztaty zbijania schronów dla nietoperzy, warsztaty tworzenia hoteli dla owadów, warsztaty montowania budek lęgowych. Będzie leśna ścieżka sensoryczna, pokaz robienia kłody bartnej, pokaz miodów oraz ziół, wystawa entomologiczna, wystawa historia leśników w obiektywie, wystawa plenerowa „Mieszkańcy naszych lasów” , jesienne poszukiwania szkodników pierwotnych sosny, malowanie owadów, młotkowanie roślin na torbach bawełnianych,  malowanie twarzy, gra „Leśny odkrywca”, plenerowe gry wielkoformatowe, ekokino, prezentacja sprzętu z zakresu ochrony przeciwpożarowej, konkursy, rękodzieło: haft, szydełko, wianki, wiklina, świeczki, herbata, mazidła.

Jak co roku, jedną z bardziej spektakularnych atrakcji, był przelot śmigłowca gaśniczego. Tak będzie i tym razem. Dużą popularnością cieszyły się stoiska, gdzie można było spróbować dziczyzny. W tym roku organizatorzy przewidzieli stoiska kulnarne marki "Dobre z Lasu", ale nie tylko. Pojawi się gorący gulasz i wiele swojskich leśnych smaków, o które zadbają panie z kół gospodyń wiejskich. Ponadto konkursy z nagrodami. A już teraz można zgłaszać chęć udziału w kolejnym Biegu Darów Lasu, który wystartuje w dniu imprezy z Placu Koncertowego. Na placu zobaczymy jeszcze ptaki drapieżne oraz dzianie barci. Swoje stoiska zaprezentują także instytucje współpracujące na co dzień z RDLP w Szczecinku z miasta i regionu.

Na scenie zobaczymy artystów z regionu i gwiazdy ogólnopolskie. Wystąpią:

- Zespół Trębaczy Leśnych BÓR

- Jakub Szuba i Marta Kruczkowska

- Ontis z Sitna

- Grupa muzyczna z ZS nr 6 w Szczecinku

- Kapela z Gminy Damnica

- Daria Marx

- Patrycja Markowska