Rezerwaty przyrody

Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną.

Obszary Natura 2000

Sieć obszarów Natura 2000 obejmuje: - obszary specjalnej ochrony ptaków (OSO), - obszary mające znaczenie dla Wspólnoty (OZW) / specjalne obszary ochrony siedlisk (SOO).

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

ROCKOZAUR W NIESIE PO LESIE - PODCAST

ROCKOZAUR W NIESIE PO LESIE - PODCAST

Jak mawia klasyk: "Ważne jest dobre wyjście z progu a później to już samo niesie." U nas "Niesie po lesie" same dobre wieści. Zapraszamy do wysłuchania (i obejrzenia) pierwszego odcinka podcastu RDLP w Szczecinku. Startujemy na rockowo, bo gościmy ekipę z Rockozaur.


Rockozaur TV to wspólna inicjatywa grupy muzyków i filmowców ze Złocieńca, Poznania i okolic Leszna. Zespół tworzy kanał w serwisie Youtube z rockowymi piosenkami dla dzieci.

Rockozaur:
Muzyka, aranżacja i teksty - Tomasz Dorogusz-Doroszkiewicz
Nagrania wokali, realizacja, mix i mastering: Now Music Studio - Bartłomiej Gumny
Realizacja klipu, teksty: Maciej Frąckowiak Film, Ks. Konrad Rapior
Promocja, media społecznościowe: Anna Frąckowiak
Media społecznościowe, teksty Katarzyna Dorogusz- Doroszkiewicz
Oraz najważniejsze czyli dzieci śpiewające w piosenkach oraz biorące udział w nagraniach klipów.

Repertuar Rockozaura to żywe, energiczne, rockowe kompozycje z niebanalnymi tekstami oraz klipami realizowanymi „na żywo”. Rockozaur ma w swoim dorobku dwa teledyski o tematyce leśnej.
Jednym z członków Rockozaura jest pracownik Nadleśnictwa Złocieniec- Tomasz Dorogusz- Doroszkiewicz. Z połączenia pracy zawodowej, doświadczenia w kompozycjach dziecięcych oraz zamiłowania do gry na gitarze elektrycznej powstał klip „Kocham Lasy” promujący Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Złocieniec.
Pomysł realizacji klipu na Walentynki powstał w trakcie nagrywania poprzednich piosenek o tematyce leśnej. Propozycja obsadzenia dzieci w roli ważnych funkcji pracowniczych w nadleśnictwie podsunął rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku Marek Stasiuk. Miejsce powstania klipu to tereny N. Złocieniec i siedziba jednostki. W nagranie klipu zaangażowani zostali pracownicy nadleśnictwa, którzy także w nim wystąpili. Dzieci, które wcieliły się w rolę pracowników i wykonują piosenkę są dziećmi leśników i członków zespołu Rockozaur.

Podcast w wersji do odsłuchania:

 

Teledysk "Kocham Lasy":

 

Znajdźcie nas na: YT, Soundcloud, Spotify. W przygotowaniu kolejne odcinki. Niech się niesie po lesie.