Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XXIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

XXIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

26 września 2024 r. na Politechnice Koszalińskiej odbył się XXIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki. To coroczne wydarzenie, pełne fascynujących wykładów, pokazów i eksperymentów, przyciąga zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, popularyzując naukę w formie dostępnej dla każdego. W tym roku, oprócz licznych prezentacji osiągnięć naukowych, uczestnicy mogli osobiście doświadczyć zjawisk fizycznych i chemicznych podczas interaktywnych eksperymentów, które przenosiły teorię w świat praktyki. W ramach Festiwalu Nauki odbywały się liczne atrakcje: prezentacje osiągnięć naukowych, wykłady popularnonaukowe, wystawy oraz pokazy aparatury badawczej.

Nadleśnictwa – Manowo, Karnieszewice oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku – aktywnie uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu, oferując ciekawe wykłady i warsztaty. Wspólnie z Politechniką Koszalińską staraliśmy się przybliżyć uczestnikom tematy związane z lasami, przyrodą i literaturą. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak ważnym elementem literatury są opisy natury oraz jakie znaczenie mają lasy w polskiej kulturze. Dzięki interaktywnej formie zajęć, mogli poczuć się jak prawdziwi przyrodnicy, poznając różnorodne odgłosy ptaków i zwierząt leśnych.

Festiwal Nauki, jak co roku, stał się przestrzenią, gdzie nauka spotyka się z pasją, a zabawa z edukacją. Nasze stoisko nie tylko dostarczyło nowych informacji, ale również zainspirowało do refleksji nad rolą lasów w naszym ekosystemie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, wspólnie spędzony czas i chęć odkrywania świata z nowej perspektywy.