Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

TERMINALE PŁATNICZE W NADLEŚNICTWACH

TERMINALE PŁATNICZE W NADLEŚNICTWACH

Polska Bezgotówkowa to inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Celem programu jest zniesienie kosztów związanych z instalacją terminala płatniczego a także kosztów związanych z jego użytkowaniem na 12 miesięcy. W zamian przedsiębiorca zobowiązuje się do nie stosowania dodatkowych opłat dla klientów płacących kartą (np. niektóre banki pobierają prowizję za operacje kartą w bankomatach innych banków).

Klienci coraz chętniej kupują bezgotówkowo. Jest to dla nich często wygodniejszą i bezpieczną formą płatności. Płatność kartą to forma płatności charakteryzująca się szybką realizacją.

W siedzibie RDLP w Szczecinku odbyło się szkolenie związane z wprowadzeniem terminali płatniczych w jednostkach LP. Przedstawiciele inicjatywy Polska Bezgotówkowa, przedstawili walory współpracy w zakresie projektu. W niektórych nadleśnictwach na terenie RDLP w Szczecinku prowadzona jest sprzedaż drewna za pomocą terminali. Docelowo mają się one pojawić w leśnictwach z dużą sprzedażą, których siedziby ulokowane są w obrębie większych miast.

W jednostkach, które używają terminali, lub w najbliższym czasie będą ich używać, będzie można jednocześnie płacić także gotówką.