Aktualności Aktualności

Powrót

EDUKACJA W CZASIE PANDEMII

EDUKACJA W CZASIE PANDEMII

Edukacja leśna jest ważnym zadaniem realizowanym przez Lasy Państwowe, a jej cele, takie jak upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym, trwale zrównoważonej gospodarce oraz zasadach korzystania ze wszystkich funkcji lasów nie straciły nic ze swej aktualności, a wręcz przeciwnie. W związku z tym Nadleśnictwo Gościno umożliwia uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych przy zachowaniu wytycznych sanitarnych.

Zespół Placówek Specjalnych w Sławoborzu aktywnie uczestniczy w innowacji pedagogicznej pt. „Rytmiczni i zdrowi do życia gotowi” polegającej m.in. na  budowaniu domków dla jeży. W celu podsumowania akcji szkolnej zaproszono przedstawicieli Nadleśnictwa Gościno. Zostały przeprowadzone ekologiczne warsztaty z przedszkolakami. Dzieci usłyszały jak należy zachowywać się w lesie, jakie zwierzęta w nim żyją. Poznali rodzaje drzew, rozwiązywali leśne zagadki. Po zakończeniu zajęć wszyscy udali się  na wycieczkę w okolicę szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały trzy domki dla jeży (w jednym z nich już zamieszkał jeżyk). Nadleśnictwo Gościno ufundowało nagrody dla wszystkich zaangażowanych w budowanie domków.


W dniu 20.01.2021 roku odbyło się spotkanie w grupie „Pszczółek”.  Na zajęciach poruszony był leśny savoir-vivre. W formie zagadek porozmawiano o mieszkańcach naszych lasów. Następnie wszyscy przenieśli się do  „zaczarowanego lasu” zamieniając się nie tylko w leśne zwierzęta. W nagrodę za właściwe udzielenie odpowiedzi, piękną postawę i żywe uczestniczenie w zajęciach maluchy dostały upominki.
Oprócz zajęć stacjonarnych udało się również przeprowadzić jedne zajęcia online z pierwszakami.

Nadleśnictwo Gościno bardzo dziękuje placówkom za możliwość przeprowadzenia lekcji edukacyjnych. Zapraszamy wszystkie szkoły do zapisywania się na bezpłatne zajęcia.

 

Anna Kurpiewska - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gościno


Nadleśnictwa i inne

 

BAZA NOCLEGOWA

Sprzedaż sadzonek

 

Polecamy Polecamy