Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Damnica z nową siedzibą

      Słowami: „Szukaj, Burz, Buduj” (SBB), które są nazwą legendarnego polskiego zespołu bluesowego, spuentował otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Damnica kapelan leśników Jerzy Bąk, który poświęcił budynek. Zaznaczył, że Nadleśnictwo Damnica musiało pokonać wiele burz, by doczekać się siedziby z prawdziwego zdarzenia.

      Życzenia owocnej pracy dla dobra LP i społeczności lokalnej wszystkim pracownikom Nadleśnictwa na ręce pani Beaty Topolińskiej - nadleśniczego Nadleśnictwa Damnica - złożył Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku.

      Na otwarciu byli obecni kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych z terenu RDLP w Szczecinku i Dyrekcją RDLP. Symbolicznego przecięcia wstęgi toporkiem, a tym samym otwarcia nowej siedziby dokonali wspólnie: Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku, Zdzisław Kołodziejski, starosta słupski i Grzegorz Jaworski, wójt gminy Damnica.

      Wydarzenie otwarcia nowej siedziby Nadleśnictwa Damnica było okazją do uhonorowania osób, które służą polskim lasom i starają się promować idee związane z polskim leśnictwem. Ich zaangażowanie i praca została doceniona. "Kordelas Leśnika Polskiego" z rąk Dyrektora RDLP w Szczecinku otrzymali:

 

Ewa Adamska - nadleśniczy Nadleśnictwa Manowo,

Daniel Grodziński - nadleśniczy Nadleśnictwa Świerczyna,

Tadeusz Lewandowski - nadleśniczy Nadleśnictwa Karnieszewice (nieobecny, wręczenie nastąpi przy innej okoliczności),

Henryk Kaczmarek - nadleśniczy Nadleśnictwa Złocieniec,

Stanisław Pilipów - nadleśniczy Nadleśnictwa Borne Sulinowo,

Janusz Szreder - nadleśniczy Nadleśnictwa Miastko,

Jacek Todys - nadleśniczy Nadleśnictwa Polanów,

Zbigniew Wełniński - nadleśniczy Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie,

Krzysztof Załuska - nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebielino.

 

      Zdzisław Kołodziejski, starosta słupski, bardzo pozytywnie wypowiedział się o współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Damnica i zaznaczył, że nowa siedziba Nadleśnictwa jest położona w tak urokliwym miejscu, że będzie odwiedzał leśników częściej. Podarował Nadleśnictwu obraz z wizerunkiem starostwa. Od Grzegorza Jaworskiego, wójta gminy Damnica, nadleśnictwo także otrzymało prezent. Była nim płaskorzeźba herbu miasta Damnica.

 

      Po ceremonii otwarcia odbyła się narada gospodarcza. Narada była poświęcona analizie wyników pracy nadleśnictw w wykonaniu planu finansowego i gospodarczego za rok 2017. Omówiono także nowe cele i zadania gospodarcze, które będą realizowane w nowym roku.

 

tekst. Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

fot. Anna Krysiak - specjalista SL ds. ochrony lasu i bhp