Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

STRAŻNICY LEŚNI URATOWALI KOBIETĘ

STRAŻNICY LEŚNI URATOWALI KOBIETĘ

      Wczoraj (4.03.2019) od godziny 15:00 rodzina poszukiwała 83 letnią mieszkankę gm.Borzytuchom. O godzinie 22:00 zgłoszono jej zaginięcie w KPP w Bytowie. Do poszukiwań włączyły się, oprócz policji, straż pożarna (OSP i PSP) oraz Straż Leśna z Nadleśnictwa Bytów.
O godzinie 4:10 strażnicy leśni Olech Sinkiewicz i Tadeusz Talewski odnaleźli przy pomocy kamery termowizyjnej poszukiwaną osobę na obszarze leśnym ok. 1,5 km od miejscowości Krosnowo (gm. Borzytuchom).
      Wg informacji z policji, poszukiwana kobieta była w stanie silnego wychłodzenia, w miejscu, w którym bez pomocy sprzętu termowizyjnego nie było szans na odnalezienie. W ubiegłym roku na terenie Nadleśnictwa Bytów odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych polegające na koordynacji działań przy poszukiwaniu osób zaginionych na obszarach leśnych. Dzięki tego typu działaniom możemy dołożyć cegiełkę na rzecz lokalnej społeczności i być skutecznymi uczestnikami akcji ratowniczej.

info. Daniel Lemke - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytów

 

      Naszym strażnikom leśnym gratulujemy i cieszymy się bardzo, że ich doświadczenie i profesjonalne podejście do poszukiwań przyniosły efekty i wszystko skończyło się szczęśliwie.