Aktualności Aktualności

CHOINKA DLA ŻYCIA - ŚWIĄTECZNY DAR LEŚNIKÓW

W ponad 40 miejscach w Polsce zostały zorganizowane punkty, gdzie można było oddać krew i w zamian otrzymać od leśników naturalne drzewko choinkowe. Na terenie RDLP w Szczecinku wybrano lokalizacje OT RCKiK w większych miejscowościach oraz tam, gdzie jej przeprowadzenie nie kolidowało z obecnymi utrudnieniami spowodowanymi obostrzeniami sanitarnymi. Każdy, kto wczoraj oddał krew otrzymał od leśników pachnącą choinkę na Święta.


Na terenie RDLP w Szczecinku krew można było oddać w kilku punktach: Koszalinie, Słupsku, Szczecinku, Drawsku, Czarnem i Świdwinie. Dawcy tego bezcennego daru dopisali. Nadleśnictwa zaangażowane w akcję wydały ponad 300 drzewek choinkowych.
Lasy Państwowe, wraz z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję #choinkadlażycia w celu promowania idei krwiodawstwa. W ten sposób leśnicy czynnie włączają się w pomoc dla tych, którzy potrzebują tego najcenniejszego daru, by przeżyć i powrócić do zdrowia. Na terenie szzcecineckiej dyrekcji organizatorami akcji były: Nadleśnictwo Warcino, Szczecinek, Karnieszewice, Czaplinek, Czarne Człuchowskie, Manowo, Leśny Dwór Drawsko, Świdwin, Złocieniec, Świerczyna i Ustka.
RDLP w Szczecinku włącza się w pomoc szpitalom od początku pandemii. Szpitale leżące na terenie administracyjnym szczecineckiej dyrekcji otrzymują pomoc w sposób permanentny. Środki pieniężne idaą na zakup środków sanitarnych i respiratorów moblinych i stacjonarnych a także na zakup nowych karetek pogotowia.

 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

Fot. Magda Wanowska-Miksa, RDLP w Szczecinku