Aktualności Aktualności

LEŚNICY ŚWIĘTOWALI ZE STRAŻAKAMI JUBILEUSZ SETLECIA

Za nami kolejne sadzenie w ramach akcji #100 drzew na 100 lat OSP RP. Po 100 latach działalności Związek Ochotniczej Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej obchodzi swój jubileusz sadząc lasy na terenie całej Polski.


W dniu 29.10.2021 roku w ramach wyżej wymienionej akcji posadziliśmy wspólnie drzewka w oddziale 267 c w Leśnictwie Świelubie. Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Robuniu,  uczniowie Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie oraz OSP i MDP Wartkowo, OSP Robuń. Patronat nad wydarzeniem objęło Nadleśnictwo Gościno oraz Gmina Gościno.
Wszyscy przystąpili do sadzenia z ogromnym zaangażowaniem. Po zakończeniu prac udaliśmy się na poczęstunek. Nadleśnictwo przygotowało stoisko edukacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na końcu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające udział w akcji oraz pamiątkowe breloki. Bardzo dziękujemy za włączenie się w tak wspaniałe wydarzenie.

 

W dniu 13 listopada mieliśmy okazje pojawić się ze stoiskiem na Regionalnych Zawodach Jeździeckich w skokach przez przeszkody w Budzistowie. W programie przewidziane były pytania z nagrodami dla dzieci i dorosłych, rozpoznawanie gatunków drzew i tropów zwierząt, wystawiono także tablice edukacyjne o tematyce leśnej. Dla każdego znalazły się upominki.

 

Materiał Nadleśnictwa Gościno