Aktualności Aktualności

nowoczesne radiowozy od leśników dla policji

Dzisiaj przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim odbyło się przekazanie trzech nowych radiowozów zakupionych dla Policjantów z terenu Powiatu Drawskiego.

W przekazaniu kluczyków do nowych aut oprócz przedstawicieli KPP w Drawsku Pomorskim na czele z Komendantem insp. Norbertem Gorzyńskim udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Cybula, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Łukasz Maciejunas. Zarówno samorządowcy  Kalisza Pomorskiego, Powiatu Drawskiego jak i Dyrektor RDLP przekazali wkład finansowy który pozwolił Policji na zakup nowoczesnych samochodów. Dwa auta trafia do Ogniwa Ruchu Drogowego w KPP, natomiast trzecie auto zostanie skierowane dla Policjantów z Kalisz Pomorskiego.

Podczas spotkania Komendant Gorzyński podziękował samorządowcom i leśnikom za wkład finansowy i możliwość zakupu radiowozów. Zaproszeni goście deklarowali dalszą pomoc w realizowaniu działań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie Powiatu Drawskiego.  

Nowe samochody to pojazdy Toyota Corolla Combi Hybrid z silnikiem benzynowym o pojemności 1798 cm3 oraz mocą 98 km. Oba pojazdy dodatkowo posiadają napęd hybrydowy.

 

materiał: lokalnyreporter.pl (Portal informacyjny wiadomości z Pojezierza Drawskiego).