Wydawca treści Wydawca treści

POMOC DLA OLAFA

      Olaf to mały bohater, który codziennie musi zmagać się z chorobą. Jest bardzo dzielny, bo mimo trudności nie poddaje się, ale wytrwale i cierpliwie znosi trudy choroby. Dzięki trosce rodziców udaje mu się, krok po kroku, odnosić małe sukcesy. Cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która sprawia, że Olaf jest opóźniony psychoruchowo a także ma zdiagnozowany zespół "dziecka wiotkiego". Wymaga codziennej rehabilitacji, systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów oraz zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Dodatkowo dochodzą wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

      Wszystkie te zabiegi są codziennym wysiłkiem podejmowanym z wielką troską przez rodziców Olafa. Z każdym dniem podejmują walkę o to, by Olaf był zdrowszy. Niestety koszty zabiegów i rehabilitacji są duże. Bez wsparcia ludzi dobrego serca rodzicom trudno będzie im sprostać. Dlatego prosimy o DAR SERCA dla naszego małego przyjaciela.

Już teraz możesz okazać wsparcie. Przekaż1% na Olafa

Pomaganie jest dobre. Warto pomagać!

DAROWIZNA:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO", 77- 400 Złotów, Stawnica 33 A

NRB: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytułem: 950/K KOSTRZEWA OLAF - darowizna

 

Za okazaną pomoc dla Olafa serdecznie dziękujemy 

Darz Bór!

 

 

 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Respiratory od leśników dla szpitala

Respiratory od leśników dla szpitala

Czas pandemii to nowa i trudna sytucja dla każdego a szczególnie dla służby zdrowia. Każdego dnia ratownicy medyczni, lekarze i pielęgnairki podejmują wysiłek walki o ludzkie życie. W duchu solidarności i odpowiedzialności społecznej z pomocą medykom przychodzą także leśnicy, którzy wspierają szpitale zaopatrując w niezbędny sprzęt. 

Leśnicy z terenu szczecineckiej dyrekcji włączyli się w pomoc dla służby zdrowia.

Zdajemy sobie sprawę, że czas pandemii to nowa i trudna sytuacja dla każdego, a szczególnie dla placówek ochrony zdrowia i osób tam pracujących – mówią.

Pierwsza pomoc dla szczecineckiego szpitala trafiła od RDLP w Szczecinku już w maju. Wówczas zakupiono respirator mobilny i – dzięki spontanicznej zbiórce pracowników – dwa kardiomonitory.

Szczecinecki szpital, jak niemal wszystkie w kraju, odnotowuje wzrost zakażeń, których skutki bywają bardzo ciężkie, dlatego zakup respiratorów dla szpitali jest niezbędny.

W obliczu tak wielu chorych szczecinecki starosta ponownie zwrócił się z prośbą do dyrektora RDLP w Szczecinku Łukasza Maciejunas o wsparcie dla miejskiego szpitala. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Zakupiono dwa respiratory stacjonarne o wartości 200 tys. zł. Sprzęt trafił już na oddział intensywnej terapii i posłuży chorym znajdującym się w zagrożeniu życia.

Współpraca RDLP w Szczecinku z samorządem od lat układa się dobrze. Wspólne działania mają na celu wspieranie lokalnego społeczeństwa, zwłaszcza, gdy wszyscy zmagamy się z niebezpieczeństwem.

* * *

RDLP w Szczecinku przygotowała także wideo poradnik dla odwiedzających las w czasie pandemii. Poradnik pokazuje jak zachować zasady bezpieczeństwa zwązane z covid19 będąc w lesie.

filmy do obejrzenia pod linkiem: 

Respiratory dla szpitala -

https://www.youtube.com/watch?v=I8cvDWw5iOo&t=1s  

Poradnik -

https://www.youtube.com/watch?v=vB8J31lLEa8 

 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku