Wydawca treści Wydawca treści

POMOC DLA OLAFA

      Olaf to mały bohater, który codziennie musi zmagać się z chorobą. Jest bardzo dzielny, bo mimo trudności nie poddaje się, ale wytrwale i cierpliwie znosi trudy choroby. Dzięki trosce rodziców udaje mu się, krok po kroku, odnosić małe sukcesy. Cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która sprawia, że Olaf jest opóźniony psychoruchowo a także ma zdiagnozowany zespół "dziecka wiotkiego". Wymaga codziennej rehabilitacji, systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów oraz zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Dodatkowo dochodzą wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

      Wszystkie te zabiegi są codziennym wysiłkiem podejmowanym z wielką troską przez rodziców Olafa. Z każdym dniem podejmują walkę o to, by Olaf był zdrowszy. Niestety koszty zabiegów i rehabilitacji są duże. Bez wsparcia ludzi dobrego serca rodzicom trudno będzie im sprostać. Dlatego prosimy o DAR SERCA dla naszego małego przyjaciela.

Już teraz możesz okazać wsparcie. Przekaż1% na Olafa

Pomaganie jest dobre. Warto pomagać!

DAROWIZNA:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO", 77- 400 Złotów, Stawnica 33 A

NRB: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytułem: 950/K KOSTRZEWA OLAF - darowizna

 

Za okazaną pomoc dla Olafa serdecznie dziękujemy 

Darz Bór!

 

 

 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Spotkanie kierownictw trzech Regionalnych Dyrekcji LP z Wojewodą Pomorską

Spotkanie kierownictw trzech Regionalnych Dyrekcji LP z Wojewodą Pomorską

W dniu 20.03.2024 r. odbyło się spotkanie kierownictwa Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych z Gdańska, Szczecinka i Torunia z Panią Beatą Rutkiewicz, Wojewodą Pomorską, które miało na celu ustalenie wspólnych działań dotyczących lasów na terenie województwa pomorskiego.

Potrzeba lepszej koordynacji między Lasami Państwowymi a samorządami jest bezdyskusyjna i przyniesie pozytywne efekty dla obu stron, zwłaszcza, jeśli chodzi o inwestycje infrastrukturalne oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Jednym z kluczowych punktów ustaleń jest analiza i proponowanie rozwiązań dotyczących dostępu do gruntów zarządzanych przez Lasy Państwowe na potrzeby inwestycji samorządowych.

Ponadto, wszystkie Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych uczestniczące w spotkaniu, podejmą działania mające na celu poprawę koordynacji inwestycji leśnych z projektami inwestycyjnymi samorządów. Będzie to obejmować zwiększenie aktywności leśników w kontaktach z samorządami poprzez udział w sesjach rad gmin i powiatów, a także poprawę transparentności i dialogu społecznego m.in. przy tworzeniu Planów Urządzania Lasu. Planowane są także spotkania konsultacyjne oraz szkolenia dla pracowników samorządów odpowiedzialnych za sprawy związane
z leśnictwem.

Kolejnym istotnym punktem jest zorganizowanie wspólnego spotkania z instytucjami odpowiedzialnymi za kontrolę obrotu drewnem, takich jak Inspekcja Transportu Drogowego, Państwowa Inspekcja Sanitarna czy Urząd Celny, w celu omówienia warunków eksportu drewna okrągłego. Podczas spotkania zostały również zasygnalizowane pewne kwestie, które będą dalszym przedmiotem dyskusji. Należą do nich konsultacje dotyczące nowych obszarów chronionych oraz współpraca
z Urzędem Morskim.

Wszystkie te inicjatywy mają na celu stworzenie bardziej efektywnego i harmonijnego partnerstwa między Lasami Państwowymi a samorządami, co z kolei przyczyni się do lepszego wykorzystania zasobów leśnych oraz promowania zrównoważonego rozwoju regionu.