Wydawca treści Wydawca treści

Drzewostany referencyjne

W załączniku poniżej przedstawiamy tabelę "Wykaz ostoi różnorodności biologicznych w RDLP w Szczecinku według stanu na rok 2020"

     "Wykaz ostoi różnorodności biologicznych w RDLP w Szczecinku według stanu na rok 2021" sporządzony jest w rozbiciu na poszczególne nadleśnictwa. Do pobrania poniżej.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

MEGA SZYCHA W NADLEŚNICTWIE USTKA

MEGA SZYCHA W NADLEŚNICTWIE USTKA

Nadleśnictwo Ustka oferuję nową atrakcję w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej zlokalizowaną przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ,,Leśnik” w Orzechowie niedaleko dostrzegalni przeciwpożarowej.

W grudniu 2020r. dokonaliśmy przebudowy ,,Kącika” edukacji przyrodniczo-leśnej. Wymienione zostały tablice oraz zamontowano tytułowe ,,mega szychy”.

Główną atrakcją ,,Kącika” są rzeźby wykonane przez miejscowego rzeźbiarza, wiernie odzwierciedlające szyszki oraz nasiona rodzimych gatunków drzew polskich lasów. Drewniane szyszki i nasiona wykonane są w bardzo dużej skali (galeria) co niesamowicie pobudza wyobraźnię zwłaszcza u najmłodszych odwiedzających to miejsce. Jest to niezwykła okazja aby dostrzec to, na co normalnie nie zwracamy uwagi spacerując po lesie.

Nowy ,,Kącik” edukacji przyrodniczo-leśnej oferuje także fachową wiedzę na temat podstawowych gatunków tj.: Sosna zwyczajna, Świerk pospolity, Modrzew europejski, Cis pospolity, Dąb szypułkowy, Buk pospolity, Brzoza brodawkowata. Z barwnych tablic możemy dowiedzieć się jak wygląda dane drzewo oraz jakie ma znaczenie. Znalazło się tutaj także miejsce na ciekawostki, dzięki którym odpowiemy sobie na takie pytania jak: właściwości lecznicze kory dębu, gdzie jest najstarsze drzewo w Polsce, dlaczego drewno bukowe ma tak szerokie zastosowanie w meblarstwie oraz z czego zrobić ekologiczna miotłę.

 

Kamila Gosztyła - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ustka