Aktualności Aktualności

Powrót

Respiratory od leśników dla szpitala

Respiratory od leśników dla szpitala

Czas pandemii to nowa i trudna sytucja dla każdego a szczególnie dla służby zdrowia. Każdego dnia ratownicy medyczni, lekarze i pielęgnairki podejmują wysiłek walki o ludzkie życie. W duchu solidarności i odpowiedzialności społecznej z pomocą medykom przychodzą także leśnicy, którzy wspierają szpitale zaopatrując w niezbędny sprzęt. 

Leśnicy z terenu szczecineckiej dyrekcji włączyli się w pomoc dla służby zdrowia.

Zdajemy sobie sprawę, że czas pandemii to nowa i trudna sytuacja dla każdego, a szczególnie dla placówek ochrony zdrowia i osób tam pracujących – mówią.

Pierwsza pomoc dla szczecineckiego szpitala trafiła od RDLP w Szczecinku już w maju. Wówczas zakupiono respirator mobilny i – dzięki spontanicznej zbiórce pracowników – dwa kardiomonitory.

Szczecinecki szpital, jak niemal wszystkie w kraju, odnotowuje wzrost zakażeń, których skutki bywają bardzo ciężkie, dlatego zakup respiratorów dla szpitali jest niezbędny.

W obliczu tak wielu chorych szczecinecki starosta ponownie zwrócił się z prośbą do dyrektora RDLP w Szczecinku Łukasza Maciejunas o wsparcie dla miejskiego szpitala. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Zakupiono dwa respiratory stacjonarne o wartości 200 tys. zł. Sprzęt trafił już na oddział intensywnej terapii i posłuży chorym znajdującym się w zagrożeniu życia.

Współpraca RDLP w Szczecinku z samorządem od lat układa się dobrze. Wspólne działania mają na celu wspieranie lokalnego społeczeństwa, zwłaszcza, gdy wszyscy zmagamy się z niebezpieczeństwem.

* * *

RDLP w Szczecinku przygotowała także wideo poradnik dla odwiedzających las w czasie pandemii. Poradnik pokazuje jak zachować zasady bezpieczeństwa zwązane z covid19 będąc w lesie.

filmy do obejrzenia pod linkiem: 

Respiratory dla szpitala -

https://www.youtube.com/watch?v=I8cvDWw5iOo&t=1s  

Poradnik -

https://www.youtube.com/watch?v=vB8J31lLEa8 

 

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku 


Nadleśnictwa i inne

 

BAZA NOCLEGOWA

Sprzedaż sadzonek

 

Polecamy Polecamy